Teatr-taniec zajęcia Avatar 2021-22 Chocianów

Ruszają zapisy na nowy rok szkolny 2022-2023 na zajęcia z akrobatyki i tańca prowadzone przez trenerów Akademii AVATARA z Legnicy.

 

AKROBATYKA – wtorki i czwartki:

Prowadzący – Pan Jakub Lewandowski

harmonogram zajęć:

15:00-16:00 (4-5 lat) – Maluszki (utworzenie grupy uzależnione jest od ilości zgłoszeń)

16:00 – 17:00 – (6-9 lat) – początkująca

17:00 – 18:00 – (10+) – początkująca

18:00 – 19:00 – średnio-zaawansowana

Koszt: 170 zł/m-c

 

TANIEC – czwartki:

Prowadzący – Pani Weronika Borkowska

harmonogram zajęć:

16:00 – 17:00 grupa I – od 6 do 9 lat

17:00 – 18:00 grupa II – od 10 lat

Koszt: 110 zł/m-c

 

Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr 768185580 i 513166572 lub mailowo na adres sekretariat@rckchocianow.pl

 

AKROBATYKA

Akrobatyka oraz gimnastyka, jako najbardziej ogólnorozwojowe dyscypliny sportowe znakomicie wpływają na rozwój podstawowych zdolności motorycznych. Kształtują zwinność oraz skoczność, wyrabiają wytrzymałość i siłę, poprawiają koordynację ruchową.

Poza pozytywnym wpływem aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój człowieka, ćwiczenia pomagają się odstresować i uwolnić napięcia emocjonalne. Profesjonalna kadra trenerska Akademii Avatara kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo pracy oraz poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Zajęcia skierowane są zarówno do osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z gimnastyką sportową, a cieszy je myśl o podjęciu nowego wyzwania, jak i tych, które pragną doskonalić się w zachwycającej sztuce akrobacji.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Taniec współczesny, choć oparty na idei baletu, jest bardzo luźną formą tańca – ze sztywnych reguł klasyki czerpie jedynie elementy, a wyraża przede wszystkim dowolność w kreowaniu ruchu.

Trening taneczny ma wpływ nie tylko na naszą prezencję sceniczną, lecz również daje wyraziste efekty w życiu codziennym. Rzeźbi sylwetkę, kształtuje umiejętność płynnego i zgrabnego poruszania się, przynosi mnóstwo satysfakcji.

Przez strukturę lekcji zawierającej techniki obrotów, skoków, kroki taneczne, podstawy baletu, ćwiczenia przy drążku, przepływać się będzie praca nad świadomością ciała, płynnością ruchów i osiąganiem precyzji oraz ładu w tańcu. Regularne treningi uelastycznią ciało, zwiększą zakresy rozciągliwości, wzmocnią mięśnie, skorygują postawę i ukształtują prawidłową sylwetkę. Ponadto będziemy w stanie zaobserwować pozytywne zmiany w naszym samopoczuciu, udoskonalimy orientację przestrzenną, zdyscyplinujemy swój charakter.
Zapraszamy na zajęcia w bardzo miłej, bezstresowej atmosferze, przy użyciu porywającej muzyki.