Tegoroczne obchody Święta Jagody rozpoczęliśmy już o godz. 6.00 Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. W konkurencji udział wzięło łącznie 23 zawodników, z których wyłoniono liderów:

1 miejsce Pan Pilch Krzysztof

2 miejsce Pan Trębacz Daniel

3 miejsce Pan Krenca Arkadiusz

wyróżnienia:

Pan Pilch Zbigniew

Pan Grzankowski Henryk.

Dziękujemy bardzo Panu Ireneuszowi Komorskiemu za pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu zawodów oraz za przygotowanie fotorelacji z przebiegu wydarzenia. O godz. 7.00 w chocianowskich lasach odbył się konkurs zbierania jagód na czas, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci, dorośli. Współorganizatorem zawodów było Nadleśnictwo Chocianów. Zawodnicy, z których najlepszymi okazali się: Gabrysia Mrozowska, Ewa Łobas, Patryk Siwak, Pan Przemek Konkel, Pani Justyna Pasternak, Pani Elżbieta Cebula, uzbierali łącznie 8,08 kg jagód. Nad przebiegiem konkurencji czuwała komisja w składzie: Pan Norbert Piotrowski, Pan Paweł Pawłowski i Pan Fabian Jeda – przedstawiciele Nadleśnictwa Chocianów. Godzina 11.00 była godziną rozpoczynającą konkurencje w „Miasteczku Sportowym”, zaadresowane do najmłodszych uczestników Święta, przygotowane przez Pana Krzysztofa Leszczyńskiego wraz z grupą zaprzyjaźnionych wolontariuszy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego oraz MiG Chocianów. O godz. 12.00 na płycie głównej stadionu rozegrano mecz Stali Chocianów kontra Oldboje, a na scenie rozpoczął się program muzyczny dla dzieci pt. „Pan brzechwa Robi Show” poprzedzony występami tanecznymi grup tańca współczesnego z Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Następnym  punktem programu był koncert galowy XIX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”, w którym zaprezentowały się zespoły z Izraela, Tajwanu, Kolumbii, Serbii, Indii, Rosji, Turcji oraz Zespół Folklorystyczny „Echo” z Chocianowca, Zespół „Legnica”,  Zespół „Kyczera”. Prócz występów gwiazd takich jak Zespół Power Play i Manchester, na scenie nie zabrakło popisów lokalnych w wykonaniu Kuby Kowaliszyna – Super Dzieciaka oraz Pawła Mazija reprezentującego trójbój siłowy klasyczny. Nowością nie tylko w Chocianowie ale i w okolicy był pokaz holograficzny Michaela Jacksona, trójwymiarowy świetlny koncert artysty. Nie obyło się bez bisów również podczas tego koncertu :-). Tradycyjnie podczas obchodów „XIII Dnia Jagody” odbył się konkurs na najsmaczniejsze „Potrawy Jagodowe” oraz na najpiękniejszą dekorację stoiska jagodowego. Do udziału w konkurencji zgłosiło się 12 grup: 11 sołectw oraz reprezentacja miasta, z których liderem okazało się Sołectwo Trzmielów. Święto Miasta i gminy Chocianów zakończyło się o godz. 3 nad ranem dnia następnego. Dziękujemy mieszkańcom oraz przyjezdnym gościom za udział a w szczególności partnerom i sponsorom:

- Związkowi Gmin Zagłębia Miedziowego,

- Nadleśnictwu Chocianów,

- Firmie GARBOŚ Sp. z o.o.

- Muzycznemu Impresariatowi „Amber Agency” za ufundowanie dwóch karnetów-nagród dla publiczności na weekendowy pobyt w Spa,

- BZWBK oddz. Chocianów,

- PWK w Chocianowie,

- Radnemu Powiatowemu, Panu Pawłowi Najdkowi, fundatorowi nagród dla dzieci w konkursie „Zbierania Jagód”.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotogalerii z przebiegu XIII Dnia Jagody na naszej stronie Facebook oraz pozostałych:

http://www.legnica.fm/search?searchword=XIII%20dzie%C5%84%20jagody&searchphrase=all

http://e-legnickie.pl/kultura-i-rozrywka-z-regionu/polkowice/4507-dzien-jagody-pod-znakiem-wedkarstwa-i-futbolu

 http://discopolotpm.pl/XIII_Dzien_Jagody_-_Chocianow_2_lipca

Potrawy jagodowe w lipcowym numerze „Tiny” :okładka Tiny

 potrawy jagodowe w Tinie

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, zespołom, wszystkim biorącym udział w programie artystycznym, sołectwom, dzięki którym XIII Dzień Jagody został zapamiętany przez mieszkańców i gości jako ciekawe, barwne i różnorodne święto miasta i gminy Chocianów, w którym warto uczestniczyć.

Krystyna Kozołup, dyrektor CHOK