Hasło Orszaku 2020:   CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!

Hasło Orszaku Trzech Króli 2020 jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. Pierwszy Orszak Trzech Króli w roku 2009 ruszył z Placu Zamkowego na Nowe Miasto pod niepisanym hasłem „Kolędujmy!”. W tym roku pragniemy jeszcze raz podkreślić ideę wspólnego kolędowania, która prześwieca nam od początku, chcemy przypomnieć sobie polskie kolędy od najstarszej „Anioł Pasterzom mówił”, do najbardziej współczesnych. Pragniemy jeszcze więcej niż zwykle „kolędować Małemu”.

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” będziemy również wspominać historyczne wydarzenie, które zostało nazwane Cudem nad Wisłą, a które miało miejsce 100 lat temu. Będziemy dziękować za ten cud obrony naszej Ojczyzny przed bolszewickim najeźdźcą, jednocześnie dziękować za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.

Jak co roku wyruszymy za Trzema Królami w drogę do Stajenki. Aktorzy naszych orszakowych scen będą mówić do nas słowami polskich kolęd. Będą również śpiewać. To właśnie kolędy najlepiej, najpiękniej i głęboko teologicznie, a jednocześnie prosto mówią nam o Bożym Narodzeniu. Prowadzeni przez Gwiazdę dotrzemy do Nowonarodzonego, aby Mu się pokłonić i wyrazić naszą miłość kolędą.

ORSZAK plakat 2020

Już w poniedziałek barwny Orszak przejdzie ulicami Chocianowa. Zapraszamy mieszkańców do licznego udziału w tym wydarzeniu.

Po Mszy św. o godz. 11:30 formujemy orszak na Placu Wolności od strony ul. Kolejowej.

Trasa Orszaku 2020

Tradycyjnie rozdawane będą korony orszakowe oraz śpiewniki. Już teraz można pobrać aplikację na telefon – Śpiewnik Orszaku Trzech Króli.

śpiewnik tel

Śpiewnik Orszaku III Króli na telefon