plakat koncert zimowyP1000032

W programie zobaczymy dzieci z sekcji zajęć umuzykalniających, usłyszymy występy instrumentalne zespołowe i indywidualne oraz występy wokalne, a wszystko w świątecznej oprawie. Po koncercie zapraszamy na słodki poczęstunek. Koncertem zimowym zakończymy pierwsze półrocze roku szkolnego 2017-18, trzeciego roku działalności Ogniska Muzycznego w  Chocianowskim Ośrodku Kultury.

 


Ognisko Muzyczne rozpoczęło działalność w 2015 roku. Zapisy do Ogniska prowadzone są w maju/czerwcu na rok szkolny rozpoczynający się od września. Naukę pobierać mogą osoby w każdym wieku, jednak w zależności od ilości wolnych miejsc pierwszeństwo mają dzieci i młodzież. Nauka w Ognisku trwa 4 lata.  Aktualnie poszukujemy uczniów do sekcji instrumentów dętych, m.in. trąbka, flet poprzeczny.

Dzięki dużemu wsparciu Burmistrza MiG Chocianów Pana Franciszka Skibickiego zostały zakupione instrumenty i wyposażenie do Ogniska, dlatego osoby rozpoczynające naukę mają możliwość wypożyczenia instrumentu, nie trzeba posiadać własnego. Każdy może nauczyć się grać między innymi na takich instrumentach jak: trąbka, perkusja czy gitara elektryczna.

Naukę prowadzimy w następujących sekcjach:

* zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych

* sekcja wokalna

* sekcja instrumentów klawiszowych – pianino, keyboard

* sekcja instrumentów dętych drewnianych – saksofon altowy, tenorowy, flet poprzeczny

* sekcja instrumentów dętych blaszanych – tuba, puzon, trąbka

* sekcja instrumentów strunowych – gitara akustyczna, gitara elektryczna

* instrumenty perkusyjne.

Dzięki młodej, wykształconej kadrze nauka przebiega w miłej atmosferze, czujemy się jak duża rodzina muzyczna. Instruktorami w Ognisku Muzycznym są nauczyciele posiadający wykształcenie wyższe muzyczne, są nauczycielami w Szkołach Muzycznych, są również aktywnie działającymi muzykami. Realizowany wysoki poziom programu nauczania pozwolił na zorganizowanie koncertu już po 3-ch miesiącach nauki w nowo powstałym Ognisku w 2015 roku. Potwierdziły ten fakt opinie wieloletnich nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Lubinie, którzy przyjechali gościnnie na nasz pierwszy koncert.

W roku szkolnym wyjeżdżamy na koncerty, m.in. do Narodowego Forum Muzyki, organizujemy popisy semestralne i koncerty w szkołach na terenie gminy Chocianów. Uczniowie Ogniska ubogacają występami imprezy organizowane w Chocianowskim Ośrodku Kultury, m.in. dla Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chocianowie, Stowarzyszeń oraz imprezy organizowane przez jednostki samorządu w CHOK. Uczestniczymy też w imprezach plenerowych, m.in. w dniach miasta – Dniu Jagody. Na zakończenie roku szkolnego, w czerwcu organizujemy uroczysty koncert połączony z rozdaniem świadectw.

ZAPRASZAMY DO NAS! Nie musisz posiadać instrumentu, najważniejsze są chęci do nauki i udziału w występach.

Krystyna Kozołup
dyrektor Chocianowskiego Ośrodka Kultury