W najbliższą sobotę – 23 lipca 2022 roku – zapraszamy na Stadion Sportowy w Chocianowie.

W tym dniu odbędzie się turniej połączony z rodzinnym festynem, a także meczem Drużyny Lili z Samorządowcami i Przyjaciółmi Stali Chocianów.

Celem projektu pn. „Zobaczyć Lili” jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu i pomoc wszystkim którzy każdego dnia zmagają się z licznymi problemami dotyczącymi codziennego funkcjonowania. Jedną z głównych dróg do osiągnięcia tego celu jest realizacja głębokiego, wzruszającego, opartego na faktach filmu fabularnego.

Na stadionie sportowym oprócz rozgrywek sportowych zostaną rozstawione dmuchane urządzenia zabawowe dla dzieci, będzie można skorzystać ze stoisk kateringowych a także stoisko Fundacji ESPA. W wydarzeniu weźmie udział raper Żebro a w Drużynie Lili zagrają gwiazdy sportu, m.in. Maciej Murawski i Marek Saganowski.

Wydarzenie rozpocznie się rozgrywkami dzieci od godz. 10.00, natomiast na mecz główny zapraszamy na godzinę 16.00.

Kim jest Lili?
To główna bohaterka filmu o autyzmie. Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest Paweł Burczyk i jego córka Wiktoria, która jest autystką. Podczas takich wydarzeń, jak w sobotę w Chocianowie, będzie można również wspomóc finansowo w/w akcję.