Koncert 9 września 2017

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert w dniu 9 września 2017 roku ( sobota). Wstęp wolny.

Koncert prowadzić będzie: Aurelia Sobczak- aktorka 

Na scenie Chocianowskiego Ośrodka Kultury wystąpią:

prof. Wiesław Bednarek- śpiewak operowy, wybitny znawca i utalentowany interpretator romansów rosyjskich prof. Akademii Muzycznej im. J.J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Lena Gumińska – śpiewaczka z Białorusi, która  bierze udział w licznych koncertach na terenie swojego kraju.

Inna Kamarian –urodzona w stolicy Uzbekistanu śpiewaczka, która dysponuje sopranem liryczno-koloraturowym. Daje koncerty w świątyniach i na estradach Polski, Italii, Niemiec i Rosji.

Agnieszka Babicz - polska śpiewaczka i piosenkarka, aktorka teatralna, filmowa, estradowa  oraz telewizyjna.

Barbara Twardosz- Droździńska – pieśniarka, piosenkarka w swoim repertuarze ma ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską  muzykę rozrywkową , polskie przeboje z lat 50 i 60. Rzadki sposób interpretacji,
głos artystki i walory artystyczne tekstów wykonywanych utworów składają się na niepowtarzalny nastrój jej koncertów.

Ida Tamara Zagórska – aabsolwentka Akademii muzycznej we Wrocławiu.Artystka o dużych możliwościach wokalnych. Posiada najrzadziej  spotykany głos kobiecy –sopran lirico -spinto. Koncertuje w kraju i za granicą.
W repertuarze ma najsłynniejsze arie operowe ,kompozytorów takich jak Verdi, Mozart, Haendel, Moniuszko, Czajkowski oraz utwory musicalowe, filmowe, rewiowe, kabaretowe. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, współpracuje z Polską Sceną Operowo- Koncertową w Łodzi.

Aleksander Bardasov- baryton, absolwent Białoruskiej Akademii Muzycznej w Mińsku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim, gra na akordeonie.

Taras Kuzmych- Absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki (Wydział Instrumentów Ludowych) oraz Akademii Muzycznej im S. Moniuszki w Gdańsku (Wydział Wokalno-Aktorski). Laureat wielu nagród
i wyróżnień, m. in. na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. H. Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu. W 2010 roku otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina podczas 2. Letniej Akademii Śpiewu w Gdańsku. Wielokrotnie występował na scenach Ukrainy i Polski, w tym na deskach Lwowskiej Filharmonii Obwodowej, Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie oraz Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gra na bandurze.

Ivan Ilichew – artysta z Moskwy, znany z prowadzenia festiwalów Anny German.

Wiktor Szymajda- pianista akompaniator, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. J. Sulikowskiego. Dwukrotny stypendysta Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie.