DNI JAGODY – ŚWIĘTO MIASTA I GMINY CHOCIANÓW  24-25 CZERWCA 2022 r.  odbędzie się w Chocianowskim Parku Piastowskim w klimacie Disco Show oraz Kabaretowiska. Przewidzianych jest wiele wydarzeń towarzyszących.

Podczas jagodowego święta każdy znajdzie coś dla siebie. 

PIĄTEK 24.06 – DISCO SHOW

W ten dzień będziemy mieli szansę świetnie się bawić  w ramach „Disco Show” z DeDe Negra, Norbim i Masters. Całość oficjalnie rozpocznie się o 16:00, jednak już dwie godziny wcześniej, o godzinie 14:00 wystartuje strefa z dmuchańcami. W tym samym czasie zacznie się także parada motocykli, a już o 15:00 otwarta zostanie strefa relaksu, która obejmuje: scenę z muzyką, telebim, bajki, leżaki, stoiska handlowe i cateringowe czy food trucki. O tej godzinie rozpoczną się także wyścigi aut zdalnie sterowanych, jak również stoisko Klubu Strzeleckiego Glauberyt. Natomiast o 16:00 obejrzymy pokazy straży pożarnej. O 16:10 na głównej scenie obejrzymy zespół folklorystyczny Echo, a o 16:40 występy taneczne dzieci ze SP w Chocianowie.

Od godziny 17:00 na scenie zaprezentują się uczniowie Ogniska Muzycznego RCK, najpierw sekcji wokalnej, a godzinę później koncert Zespołu Instrumentów Dętych. O 19:00 na scenę wjedzie Norbi, który rozgrzeje atmosferę przed DeDe Negra. Gwiazdą wieczoru, która na scenie pojawi się o 22:10 będzie zespół MASTERS znany z takich hitów jak:,,Żono Moja, https://www.youtube.com/watch?v=J8t9d4TIVHQ, ,,Nocy Mało”https://www.youtube.com/watch?v=jP-rY9U7dgI,  ” Ze mną tańcz” https://www.youtube.com/watch?v=ceyONYPKoso czy ,,Ja i Ona” ,,https://www.youtube.com/watch?v=GRMNpx59VL4″

To jednak nie wszystko, bowiem o 23:20 bawić się będziemy w rytmach Party Warriors Show, a od 20 minut po północy bawić nas będzie dyskoteka DJ TIGER-a i Qki’ego. Zakończenie zaplanowane zostało na godzinę drugą w nocy.

SOBOTA 25.06  – KABARETOWISKO

Ten dzień rozpoczniemy od  duathlonu jagodowego, czyli bieg+rower+bieg, który zaplanowany jest na godzinę 12:00 . Od godziny 14:00 swój początek będą miały: stoiska z jagodowymi potrawami, LASER TAG oraz strefa z dmuchańcami dla najmłodszych. Od godziny 14:00  otworzą się także stoiska Klubu Strzeleckiego GLAUBERYT, Klubu ZAGŁĘBIE LUBIN, Wojsk Obrony Terytorialnej, a także KRUS, Strefy Relaksu (dmuchańce, scena z muzyką, telebim, bajki, leżaki, stoiska handlowe i cateringowe oraz food trucki) i Starożytnego Obozu Rycerskiego.

Od godziny 15:00 obejrzymy pokazy straży pożarnej i „Tuning Zlot Low Silesia”. Również o tej godzinie oficjalnie rozpocznie się drugi Dzień Jagody, dlatego później możemy spodziewać się prawdziwych atrakcji: Zespołu Pieśni i Tańca ŁASTIWOCZKA od 15:30, występu uczniów z Ogniska Muzycznego RCK oraz lokalnych muzyków od 16:00, występu wokalnego Julii Sitko od 17:00, występu dzieci z RCK – AVATAR od 17:30 oraz wręczenia nagród w konkursie na jagodowe potrawy o godzinie 18:00.

Od 18:30 czeka na nas ZUMBA TEAM Joanna&Magdalena, a od 18:50 zespół Nemesis. Prawdziwe kabaretowe show rozpocznie się o 19:45 od występu kabaretu Ciach. O 21:00 wystąpi Jerzy Kryszak, a od 21:00 teatr Avatar. To jednak nie wszystko, bo o 22:30 zapraszamy na występ Tomasza Karolaka i jego pączki w tłuszczu. Po tych scenicznych ekscytacjach do 2:00 w ramach Dyskoteki Dorosłego Człowieka zabawią nas DJ Tiger i Qki. Wszystko po to, abyśmy w niedzielę, 26 czerwca wszyscy mogli odpocząć w domach.

ORGANIZATOR:

Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów – Tomasz Kulczyński

Regionalne Centrum Kultury

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – Dolny Śląsk, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu-Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Fundacja KGHM i MKS Zagłębie Lubin.

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

SPONSORZY:

platynowy – GS Smulders, srebrny – piekarnia Górzyński, miedziany – centrum kosmetologii Kulczyńska, złoty – Koleje Dolnośląskie i Dolny Śląsk.

PARTNER MEDIALNY:

 www.chocianow.pl i Głosu Regionu Chocianów, e-legnickie.pl, www.lubin.pl, www.chocianow.tv ,TV Regionalna.

 Widzimy się na miejscu ! DO ZOBACZENIA :)

DNI JAGODY 2022 DNI JAGODY 2022 (1)